Sortownik optyczny SmartSort typu L


Sortownik optyczny SmartSort typu L o konstrukcji taśmowej jednocześnie otwiera możliwości sortowania asortymentów o znacznym rozmiarze ziarna i stanowi udoskonalenie procesów sortowania asortymentów średnich ale o znacznym ciężarze właściwym.

Sortowanie dużych elementów

Mechaniczny układ sortowników SmartSort typu L został specjalnie zaprojektowany z myślą o asortymentach sypkich charakteryzujących się bardzo dużą wielkością ziarna lub bardzo dużym ciężarem właściwym, których inne urządzenia albo w ogóle nie są w stanie sortować, albo nie osiągają wydajności tak wysokiej jak urządzenia SmartSort typu L. Doskonała stabilizacja i kontrola toru lotu elementów w strefie detekcji sprawia, że to urządzenie osiąga wysoką czystość przy minimalnych stratach nawet podczas czyszczenia asortymentów bardzo trudnych ze względu na wysoką bezwładność.

Bezpieczeństwo produktu

Taśmowy układ urządzenia zapewniający stabilizację asortymentu i skrócenie do minimum jego drogi w powietrzu sprawia, że delikatne i drogie asortymenty nie ulegają uszkodzeniu poprzez niekontrolowane obijanie się o siebie lub o elementy konstrukcyjne urządzenia.

Najwyższa precyzja sortowania

System wizyjny sortownika optycznego SmartSort typu L bazuje na najwyższej klasy technologiach kamer kolorowych Cloud wspomaganych przez kamery działające w niewidzialnej dla ludzkiego oka bliskiej podczerwieni. Inteligentne oprogramowanie EagleEye zostało zaadaptowane do sterowania układem dysz specyficznym dla tej platformy sortowania i wykorzystuje pneumatyczny system wyrzutu o wyjątkowej wydajności odpowiadający taśmowej konstrukcji urządzenia, która umożliwia dodatkowe przyspieszenie sortowanego asortymentu.

Kolejna strefa zastosowań

Sortownik optyczny SmartSort typu L dzięki zastosowanym technologiom i przemyślanemu układowi przenośników taśmowych, dysz i kamer jest wiodącym rozwiązaniem w sortowaniu minerałów, złomu metali nieżelaznych i przemiału tworzyw sztucznych dużego kalibru. Oprócz tego, żadne inne urządzenie nie osiąga tak wysokiej wydajności i klasy czystości w sortowaniu produktów takich jak orzechy czy migdały. W przypadku sortowania dużych i ciężkich produktów spożywczych szczególnie cenna jest możliwość zainstalowania kamer bliskiej podczerwieni InGaAs co skutkuje jeszcze lepszą dokładnością przy usuwaniu łupin i innych ciał obcych.