Smartsort Company Poznań


Na początku działalności SmartSort Company jako marki nasza wizja opierała się na dwóch głównych założeniach wynikających z obserwacji rynku urządzeń do sortowania optycznych w Polsce. Było to dostarczenie najwyższej klasy sortowników optycznych, jako wyłączny dystrybutor marki Anysort, lidera w produkcji tych urządzeń, oraz zapewnianie ich optymalnego działania dzięki autoryzowanemu serwisowi prowadzonemu przez inżynierów wyszkolonych w siedzibie producenta.

Kolejne doświadczenia na liniach produkcyjnych, wykonane realizacje i nawiązane w ich trakcie kanały współpracy sprawiły, że uzupełniliśmy i rozwinęliśmy tę wizję, dzięki temu na dzień dzisiejszy oferujemy kompleksowe usługi optymalizacyjne w sferze sortowania produktów sypkich.

Niemal na każdej linii produkcyjnej, gdzie wartość materiału sypkiego jest zwiększana przez usuwanie zanieczyszczeń lub ich podział na kategorie, rokrocznie całe tony wysokiej jakości produktu lądują razem z odpadami. W myśl filozofii zero waste, dobierając adekwatne sortowniki optyczne, współpracujące z nimi urządzenia przenośnikowe oraz w razie potrzeby maszyny służące doprowadzeniu materiału do postaci optymalnej do sortowania optycznego, minimalizujemy te straty lub tworzymy od początku do końca projekty oparte na tych samych założeniach.

Na podstawie doświadczeń z sortownikami optycznymi wyznaczyliśmy standard działań optymalizacyjnych, który jednocześnie jesteśmy w stanie elastycznie dostosowywać do warunków spotykanych w różnych branżach z jakimi mamy do czynienia. W najogólniejszym zarysie rozpoczynamy od wyznaczenia optymalnego procesu końcowego, czyli sortowania optycznego.

Oferowane przez nas urządzenia do sortowania optycznego pochodzą od największego na świecie producenta sortowników optycznych, Anysort, czyli Anhui Jiexun Optoelectronic Technology Co., Ltd., którego jesteśmy autoryzowanym i wyłącznym polskim dystrybutorem.

Jako światowy lider technologii sortowania optycznego Anysort jako pierwszy i jak dotąd jedyny wprowadził do swoich systemów wizyjnych Cloud w pełni kolorowe kamery o rozdzielczości 16K, służące wykrywaniu najdrobniejszych i najsubtelniejszych wad kolorystycznych. Jednocześnie nasz producent znacząco rozwinął zastosowanie kamer bliskiej podczerwieni w sortownikach opracowując nową generację czujników tych czujników – InGaAs 2.0, które rewolucjonizują separację optyczną ciał obcych, pozwalając rozdzielać nie tylko materiały o znacząco odmiennych właściwościach fizycznych, w szczególności nieorganiczne od organicznych, ale także praktycznie dowolne gatunki nasion albo różne typy tworzyw sztucznych.

Odpowiedni dobór wyposażenia poszczególnych sortowników w te technologie w połączniu z systemami podawania i wyrzutu materiału dostosowanymi do frakcji produktu umożliwiają dobranie odpowiedniego urządzenia do niemal każdego materiału sypkiego, w licznych gałęziach przemysłu, poczynając od soli, piasku kwarcowego czy też lekkich nasion, a kończąc na orzechach, owocach lub minerałach.

Dzięki naszej bliskiej, opartej na wzajemnym zaufaniu relacji z producentem posiadamy własne w pełni wyposażone centrum serwisowe i szkoleniowe pod kierownictwem certyfikowanego inżyniera. W razie potrzeby korzystamy również ze wsparcia zespołu ponad stu techników, wyspecjalizowanych w różnorodnych grupach produktów. Dzięki temu nawet najtrudniejsze zagadnienia sortowania, w pracy z nietypowymi asortymentami zostają rozwiązane szybko i z pełną skutecznością.

img