Multifunkcyjny sortownik optyczny SQ X64


Multifunkcyjny sortownik optyczny SQ X64 to najbardziej elastyczne urządzenie na rynku, zapewniające niezawodną jakość sortowania wielu różnych asortymentów na dowolną skalę i z możliwością sterowania wydajnością i jakością na życzenie.

Niespotykana precyzja sortowania

Sortownik Optyczny SQ X64 oparty jest na pracy systemów wizyjnych bazujących na kamerach kolorowych w technologii Cloud o rozdzielczości 5400 pikseli i działających w pełnym spektrum barw widzialnych, które pozwalają na detekcję nawet najdrobniejszych defektów kolorystycznych. Wysoce wydajny i celny mechanizm odrzutu materiału nie spełniającego kryteriów jakościowych jest skonstruowany na matrycy 64 dysz na każdym kanale współpracujących z ultrawydajnymi zaworami elektromagnetycznymi, co zapewnia najwyższą klasę czyszczenia materiału przy jednoczesnej minimalizacji strat dobrego materiału.

Wszystko to sprzężone jest za pomocą autorskiego systemu układów scalonych zaprojektowanych specjalnie z myślą o inteligentnym oprogramowaniu EagleEye, co umożliwia wydajne przesyłanie i analizę komputerową sygnałów o nawet 7 różnych defektach jednocześnie. Sortownik Optyczny SQ X64 wykrywa różnice nie tylko koloru ale także kształtu i rozmiaru.

Szeroka gama zastosowań

Zastosowanie kamer Cloud odznaczających się pracą w całym zakresie fal widzialnych umożliwia usuwanie zanieczyszczeń odznaczających się nie tylko innym kolorem, ale nawet wpadających w inny odcień, niemożliwy do wykrycia przez ludzkie oko nawet przy zestawieniu dwóch elementów. Z kolei wysoka rozdzielczość kamer pozwala wykrywać te defekty kolorystyczne nawet jeżeli występują w postaci drobnego przebarwienia lub zabrudzenia, a także doskonale radzić sobie z asortymentami o niewielkim rozmiarze ziarna.

Dzięki temu Sortownik Optyczny SQ X64 znajduje zastosowanie nie tylko wśród wszystkich produktów rolnych od rozmiaru ziarna gorczycy, przez wszystkie rodzaje zbóż, aż po duże ziarna fasoli, ale także w produkcji przemysłowej i w recyklingu. Z powodzeniem wykorzystywany jest do sortowania przemiału kabla, tworzyw sztucznych, regranulatu, drobnoziarnistego złomu metali kolorowych czy płatka PET. Przy czym pamięć urządzenia pozwala wgrać wszystkie komponenty oprogramowania EagleEye i realizować każdą z wymienionych funkcji i jeszcze więcej przy pomocy jednego urządzenia.

Dowolna wielkość produkcji

Urządzenia SQ X64 dostępne są w dowolnej konfiguracji od 1 do 10 kanałów dzięki czemu najnowsze osiągnięcia w technologiach sortowania spełniają zapotrzebowanie największych zakładów produkcyjnych na świecie jak i pozwalają utrzymać konkurencyjność drobnym przedsiębiorcom. Elastyczność konfiguracji urządzeń przekłada się również na elastyczność i poziom złożoności realizowanych projektów, czy to przez systemy wielokrotnego sortowania i resortu, czy rozdziału licznych frakcji z jednego asortymentu wyjściowego, czy równoległego sortowania kilku różnych produktów.

Zdalna kontrola jakości

Wszystkie urządzenia SmartSort w tym SQ X64 mają możliwość podłączenia do sieci, co umożliwia zdalne monitorowanie i sterowanie procesami sortowania przy pomocy komputera lub z ekranu telefonu, realizując tym postulaty Industry 4.0. Przyjazny w obsłudze, intuicyjny interfejs oprogramowania stacjonarnego i zdalnego pozwala sterować parametrami wydajności i jakości procesu z dowolnego miejsca na świecie.

Nieograniczone możliwości

Dzięki temu, że wszystkie podzespoły urządzeń SmartSort są produkowane i projektowane specjalnie z myślą o sortowaniu optycznym, urządzenia z serii SQ, niezależnie od wielkości produkcji w jakiej pracują mogą być z łatwością dodatkowo wyposażone w kamery InGaAs. Nowoczesny system układów scalonych przetwarzających i przesyłających sygnały z kamer do komputera jest przygotowany z zapasem na tę aktualizację sprzętu i oprogramowania, która dodaje możliwość wykrywania kolejnego rodzaj defektu do już szerokiego ich wachlarza.