Separator optyczny do szkła


Szkło należy do surowców wtórnych, które można wielokrotnie wykorzystywać bez utraty jego właściwości i jakości. Recykling szkła wapniowo-krzemowo-sodowego jest więc powszechnie praktykowany na całym świecie, w tym również w Polsce. Aby separacja szkła była precyzyjna, wydajna i efektywna, warto zastosować profesjonalny sortownik optyczny do szkła SmartSort. Urządzenie segreguje materiał pod kątem kolorów, oddzielając szkło bezbarwne od barwionego, a także rozdziela poszczególne odcienie. Za pomocą separatora można też usunąć ciała obce oraz pozostałości etykiet i folii przed przekazaniem stłuczki do produkcji nowych opakowań szklanych.

Korzyści z zastosowania sortownika optycznego do szkła

Stosowanie sortowników optycznych nie tylko automatyzuje procesy recyklingu szkła, lecz również zapewnia wiele innych korzyści. Oto niektóre z nich:

  • możliwość oddzielania różnych kolorów i odcieni szkła,
  • precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń i ciał obcych,
  • wysoka wydajność procesu recyklingu,
  • energooszczędność i niska awaryjność,
  • zwiększone wykorzystanie wtórne szkła,
  • niskie straty dobrego asortymentu,
  • redukcja kosztów sortowania szkła na frakcje kolorystyczne,
  • możliwość osiągnięcia niemal 100% czystości asortymentów i oddzielenia ciał obcych, które nie różnią się kolorem.

Precyzyjne sortowanie kolorystyczne szkła

Separator optyczny do szkła Smart Sort to urządzenie wyposażone w technologie zapewniające najwyższą czystość asortymentu. Kolorowe kamery Cloud i taśmy LED zwiększają kontrast, dzięki czemu możliwe jest sortowanie bezbarwnych i barwionych elementów szklanych. Dodatkową zaletą jest pozbywanie się zanieczyszczeń, które nie zostały usunięte na wcześniejszym etapie.

Efektywne usuwanie ciał obcych

Recykling szkła w dużej mierze skupia się na separacji materiału pod względem koloru. Zastosowanie kamer kolorowych Cloud i kamer bliskiej podczerwieni InGaAs sprawia, że sortownik optyczny do szkła wykrywa również ciała obce, takie jak plastik, metal czy papier. Urządzenie zapewnia powtarzalne efekty i wysoką wydajność – filtry powietrza chronią zawory przed negatywnym wpływem środowiska, a automatycznie pracujące szczotki i wycieraczki radzą sobie nawet w trudnych warunkach.

Energooszczędny separator optyczny do szkła

Dzięki energooszczędnym taśmom LED i naszym autorskim układom scalonym sortownik optyczny do szkła SmartSort zużywa niewielkie ilości energii. Na życzenie klienta możemy również dostosować urządzenie do poboru mocy z sieci niskiego napięcia. Separator wyróżnia się także zoptymalizowanym zapotrzebowaniem na sprężone powietrze i niską awaryjnością – poszczególne elementy wymagają wymiany najwcześniej po 6 miesiącach użytkowania.

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i zamówić separator optyczny do szkła dopasowany do Twoich potrzeb! Oferujemy również usługi sortowania optycznego prowadzone na naszym obiekcie pokazowym. Możemy także stworzyć indywidualny program sortownia spełniający określone kryteria Twojego biznesu.