Sortownik optyczny SmartSort typu LK


Sortownik optyczny SmartSort typu LK to jedno ze specjalistycznych rozwiązań sortowania SmartSort, przeznaczony do nadwymiarowych asortymentów sypkich. Ten model urządzenia rozszerza zakres zastosowań sortownika optycznego o bardzo duże i ciężkie frakcje nie tracąc przy tym nic na możliwościach detekcji defektów kolorystycznych.

Największe frakcje

Dzięki modyfikacjom wzajemnego rozmieszczenia systemów wizyjnych i przenośnikowych sortownik optyczny SmartSort typu LK jest w stanie ustabilizować asortymenty o bardzo dużej bezwładności i zapewnić im kontrolowaną trajektorię przelotu przez strefę detekcji pomimo ich dużego rozmiaru i masy. W tym urządzeniu kamery Cloud wysokiej rozdzielczości zostały umieszczone tak daleko jak to możliwe przy zachowaniu pełnej skuteczności sortowania, aby umożliwić wydajny przepust asortymentów aż do 80 mm średnicy, a przenośniki taśmowe stabilizują sortowane elementy, skracając czas jaki asortyment przebywa w powietrzu i nadając im maksymalną prędkość zapewniająca brak uszkodzeń produktu i urządzenia.

Niezawodna detekcja

Sortownik optyczny SmartSort typu LK jest w standardzie wyposażony w te same systemy wizyjne kamer Cloud, układy scalone i przekaźniki operujące razem dzięki oprogramowaniu EagleEye, dzięki czemu nawet drobne defekty mogą być wykrywane na asortymentach o bardzo dużej wielkości ziarna. Ten model urządzeń SmartSort jest wyposażony w matrycę dysz o znacznej średnicy, co w połączeniu z wyższymi wartościami ciśnienia roboczego i zastosowaniu zaworów elektromagnetycznych o bardzo wysokiej częstotliwości interwencji umożliwia skuteczne czyszczenie bardzo dużych i ciężkich asortymentów, zazwyczaj pochodzenia, mineralnego oraz zminimalizowanie poziomu dobrego materiału w odpadzie.

Maksymalizacja efektów

Tak jak wszystkie urządzenia SmartSort, model LK posiada możliwość prowadzenia zdalnej kontroli i modyfikacji parametrów procesów sortowania po podłączeniu do sieci, poprzez ten sam intuicyjny interfejs co stacjonarnie na panelu kontrolnym pozwalając na sterowanie kompromisem pomiędzy wydajnością i jakością sortowania, jednocześnie nigdy nie rezygnując z bezpieczeństwa istotnego w pracy z ciężkimi asortymentami.