Separator optyczny do nasion


Sortowanie drobnych i lekkich asortymentów wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, takiego jak sortownik optyczny do nasion. Urządzenie nie tylko zwiększa wydajność produkcji, lecz również minimalizuje straty dobrego asortymentu i umożliwia detekcję różnic obejmujących kolor, rozmiar czy kształt. Separator optyczny do nasion skutecznie odrzuca też ciała obce i zanieczyszczenia, które są niedopuszczalne w przemyśle spożywczym, tym samym zwiększając bezpieczeństwo żywności i zadowolenie klienta. Separatory SmartSort sprawdzają się do sortowania wszelkiego rodzaju nasion, bez względu na ich rozmiar i wagę – są to m.in. nasiona słonecznika, pestki dyni, siemię lniane, nasiona maku, sezam, nasiona chia, nasiona konopi, kasze czy nasiona ogrodnicze.

Technologie zastosowane w sortownikach optycznych do nasion SmartSort

Sortowanie i czyszczenie nasion jest możliwe dzięki zastosowaniu precyzyjnych technologii, które pozwalają uzyskać najwyższą czystość asortymentu:

  • kamery kolorowe Cloud – najwyższa rozdzielczość kamer wpływa na najlepszą jakość czyszczenia wszystkich rodzajów nasion, bez pozostawiania zanieczyszczeń w gotowym asortymencie,
  • oprogramowanie EagleEye – w jednym procesie sortowania można usunąć nawet do 7 różnych zanieczyszczeń,
  • technologia bliskiej podczerwieni InGaAs – wyjątkowo czułe kamery podczerwieni umożliwiają usuwanie zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych oraz oddzielanie ciał obcych, które dostały się do asortymentu podczas zbiorów.

Separatory optyczne do nasion – podstawowe korzyści

Urządzenia do separacji nasion SmartSort zapewniają precyzyjne sortowanie różnorodnego asortymentu i dopasowanie do potrzeb konkretnego zakładu produkcyjnego. Sprawdź najważniejsze zalety naszych separatorów do nasion!

Elastyczność i dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Separator optyczny do nasion SmartSort może być stosowany zarówno w małych przedsięwzięciach, jak i do produkcji na masową skalę. Urządzenie jest dostępne w dowolnych konfiguracjach od 1 do 10 rynien z możliwością oddzielnego oprogramowania. Nasze dziesięciorynnowe sortowniki wyróżniają się największą przepustowością na rynku, a nawet najmniejsze urządzenie zapewnia wysoką wydajność – dopasowaną do potrzeb.

Energooszczędność i niskie koszty konserwacji

Dzięki zoptymalizowanemu zapotrzebowaniu na sprężone powietrze i energię elektryczną sortownik optyczny do nasion jest urządzeniem dopasowanym do potrzeb energooszczędnych zakładów produkcyjnych. Istnieje również możliwość dostosowania separatora do poboru mocy z sieci niskiego napięcia (na życzenie). Jeśli chodzi o konserwację, poszczególne elementy wymagają wymiany najwcześniej po 6 miesiącach użytkowania.

Wysoka jakość sortowanego asortymentu

Zastosowanie technologii mających na celu wykrywanie różnic w kolorze, kształcie i rozmiarze pozwala zachować najwyższą jakość sortowanych nasion. Dodatkową zaletą są automatyczne szczotki i wycieraczki oraz inteligentnie rozmieszczone przyłącza aspiracji, które zapewniają doskonałą widoczność dla kamer, nawet przy wysokim zanieczyszczeniu nasion. 

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i zamówić separator optyczny do nasion dopasowany do potrzeb Twojego biznesu! Oferujemy również usługi sortowania optycznego prowadzone na naszym obiekcie pokazowym.