Separator optyczny do metali


Odzyskiwanie metali nieżelaznych w procesie recyklingu to wyzwanie, któremu jest w stanie sprostać jedynie dobry separator optyczny do metali. Takie urządzenie sprawdza się wszędzie tam, gdzie odseparowanie materiału jest niemożliwe na podstawie gęstości i innych właściwości fizycznych – sortownik optyczny rozróżnia nawet minimalne różnice w kolorze, dzięki czemu pozwala uzyskać bardzo wysoką czystość asortymentów z przemiału złomu, a tym samym ułatwia dalszy proces hutniczy.

Jak działa sortownik optyczny do recyklingu metali?

Czysty surowiec to gwarancja uzyskania wysokiej ceny, dlatego firmy zajmujące się recyklingiem metali nieżelaznych dokładają wszelkich starań, by uzyskać jak najczystszy półprodukt. To samo dotyczy producentów skupujących surowiec z recyklingu. Najwyższą czystość asortymentu można osiągnąć, wykorzystując separator optyczny do sortowania (miedzi, aluminium,) SmartSort, który:

  • oczyszcza metale kolorowe z różnego rodzaju zanieczyszczeń,
  • pozbywa się ciał obcych,
  • sortuje metale na poszczególne rodzaje,
  • rozróżnia nawet delikatne różnice w odcieniu.

Decydując się na sortownik optyczny do miedzi, można zredukować czas i koszty produkcji, a tym samym przeprowadzić wieloetapowy proces z wykorzystaniem jednego urządzenia. Separator SmartSort pozwala uzyskać niemal 100% czystość surowca i oddzielić od metali ciała obce – nawet te, które nie różnią się kolorem.

Zautomatyzowana separacja miedzi, aluminium

Zaawansowana technologia optyczna połączona z precyzyjnymi sorterami sprawia, że sortownik optyczny SmartSort w pełni automatyzuje procesy związane z sortowaniem miedzie. Linie sortujące zajmują niewiele miejsca, a urządzenie można z łatwością dobrać do rodzaju przerabianego materiału i parametrów wydajnościowych zakładu przemysłowego. Separator optyczny do metali można też dopasować do wielkości i ciężaru surowca – w przypadku bardzo dużych i ciężkich asortymentów możemy wdrożyć rozwiązania oparte na konstrukcji taśmowej, które stabilizują elementy. Oferujemy urządzenia w układach od 1 do 10 kanałów w jednym sortowniku, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Zaawansowane technologie do separacji optycznej metali 

Wysoka jakość sortowania przemiałów metali nieżelaznych jest możliwa do osiągnięcia dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Kamery kolorowe Cloud, taśmy LED i oprogramowanie Eagle Eye zapewniają najwyższą rozdzielczość, wspomagają kontrast i umożliwiają usuwanie nawet do 7 różnych zanieczyszczeń w jednym procesie sortowania. Zastosowane algorytmy uczenia maszynowego pozwalają też na wykrywanie defektów na podstawie kształtu i rozmiaru. Detektor metali przemysłowy wyposażony w technologię kamer bliskiej podczerwieni InGaAs umożliwia natomiast oddzielanie bardzo ciemnych frakcji metalowych i niemetalowych, takich jak guma czy tworzywa sztuczne.

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i zamówić separator optyczny do metali dopasowany do Twoich potrzeb! Oferujemy też usługi sortowania optycznego prowadzone na naszym obiekcie pokazowym.