Separator optyczny do tworzyw sztucznych


Separacja tworzyw sztucznych jest niezbędnym elementem procesu recyklingu, w którym niezawodnie sprawdzają się separatory optyczne. Sortownik do tworzyw sztucznych umożliwia precyzyjną segregację przemiału i rozdrobnionego plastiku pod względem koloru, kształtu, rozmiaru, ciał obcych i innych zanieczyszczeń. Separator optyczny tworzyw sztucznych współpracuje również z technologiami komplementarnymi, takimi jak flotacja czy sortowanie elektrostatyczne.

Korzyści z zastosowania sortownika do tworzyw sztucznych

Stosowanie sortowników optycznych przynosi następujące korzyści:

  • automatyzacja procesu recyklingu,
  • możliwość separacji tworzyw sztucznych pod względem koloru, kształtu i rozmiaru,
  • precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń i ciał obcych,
  • zwiększona wydajność procesu recyklingu,
  • wsparcie energooszczędnych procesów produkcyjnych,
  • zwiększone wykorzystanie wtórne tworzyw sztucznych,
  • redukcja kosztów sortowania tworzyw na frakcje kolorystyczne.

Precyzyjna separacja optyczna tworzyw sztucznych

Sortownik do tworzyw sztucznych jest wyposażony w innowacyjne technologie zapewniające najwyższą czystość asortymentu. Dzięki kamerom kolorowym Cloud i taśmom LED dochodzi do zwiększenia kontrastu, co umożliwia sortowanie nawet transparentnych materiałów. Oprócz detekcji różnic kolorystycznych separacja optyczna tworzyw sztucznych obejmuje również usuwanie zanieczyszczeń mających inny kształt i rozmiar oraz usuwanie ciał obcych wykonanych z innych materiałów.

Efektywne usuwanie ciał obcych

W procesie recyklingu niezwykle istotna jest separacja tworzyw sztucznych pod względem koloru – dzięki temu można między innymi zwiększyć koszt uzyskanego regranulatu. Separator optyczny do tworzyw sztucznych sprawdza się również w recyklingu pojazdów wycofanych z użytku (ELV) i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE). Precyzyjne kamery kolorowe Cloud we współpracy z kamerami bliskiej podczerwieni InGaAs są w stanie wykryć różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak guma, metal czy szkło.

Wysoka wydajność i energooszczędność

Separator optyczny tworzyw sztucznych zużywa niewielkie ilości energii i może być stosowany w sieci niskiego napięcia. Urządzenie jest wyposażone w energooszczędne taśmy LED i autorskie układy scalone, a dzięki małemu zapotrzebowaniu na sprężone powietrze istnieje możliwość współpracy z mniejszymi sprężarkami.

Bezawaryjna separacja tworzyw sztucznych

Separator optyczny tworzyw sztucznych jest nie tylko energooszczędny, ale i bezawaryjny. Jest to możliwe dzięki przemyślanemu układowi maszyny, wydajnemu systemowi podawania i elementom pomocniczym do kontrolowania przepływu materiału. Urządzenie zapewnia powtarzalność i wysoką wydajność niezależnie od rodzaju i właściwości tworzywa. Automatyczna praca szczotek i wycieraczek ułatwia pracę w trudnych warunkach, a zamontowane filtry powietrza chronią zawory przed negatywnym wpływem środowiska.

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i zamówić separator optyczny do tworzyw sztucznych dopasowany do potrzeb Twojego biznesu! Oferujemy również usługi sortowania optycznego prowadzone na naszym obiekcie pokazowym.