Sortownik Optyczny SmartSort typu LS


Sortownik Optyczny SmartSort typu LS zaprojektowany na podstawie doświadczeń z ciężkimi asortymentami został zaprojektowany w taki sposób, że sam w sobie jest kompleksowym rozwiązaniem, ograniczającym zastosowanie technologii peryferyjnych.

Dwa poziomy taśm

Unikatowy układ taśm przenośnikowych, inteligentnie rozmieszczonych kamer kolorowych wysokiej rozdzielczości i wyrzutników pneumatycznych zaprojektowany dla asortymentów ciężkich i o dużym rozmiarze ziarna w tym urządzeniu występuje podwójnie umieszczony jeden nad drugim wraz ze zintegrowanymi systemami transportu i powrotu asortymentu, które umożliwiają resort lub rozdział dwóch frakcji czystego materiału w jednym procesie, realizowane w całości wewnątrz sortownika optycznego SmartSort typu LS, co od operatora wymaga jedynie zmiany ustawień w intuicyjnym panelu operatora.

Wbudowany system resortu

Sortownik optyczny SmartSort typu LS wychodzi naprzeciw potrzebom sortowania asortymentów o dużej wielkości ziarna i znacznym stopniu zanieczyszczenia. Druga strefa sortowania może być użytkowana jako system resortu pozwalający odzyskać z odpadu surowy asortyment i dzięki zintegrowanym w konstrukcji urządzenia przenośnikom ponownie skierować go do czyszczenia, tym samym zapewniając, że straty dobrego asortymentu będą stanowić absolutne minimum.

Odzyskiwanie dwóch frakcji

Sortownik optyczny SmartSort typu LS dzięki dwustopniowemu sortowaniu i wewnętrznemu transportowi asortymentu umożliwia zastosowanie szczególnie przydatne w recyklingu, gdzie często nie występuje odpad, a zmieszane frakcje użytecznego materiału. W jednym procesie technologicznym można uzyskać dwie frakcje czystego materiału bez konieczności transportowania asortymentu poza urządzeniem.

Mniej urządzeń peryferyjnych

Sortownik optyczny SmartSort typu LS dzięki połączeniu dwóch stref sortowania za pomocą zintegrowanego systemu wewnętrznego transportu materiału zmniejsza zapotrzebowanie na peryferyjne urządzenia przenośnikowe, a w efekcie także poprawia ekonomię przestrzeni. Ponadto takie rozwiązanie nie wymagają dodatkowych układów sterowania, zapewniając płynny proces sortowania z uwzględnieniem zoptymalizowanych przepustowości.

Brak uszkodzeń asortymentu

Zastosowanie taśm przenośnikowych zamiast swobodnego spadku znacząco skraca niekontrolowany lot asortymentu, chroniąc delikatne i kruche elementy przed uszkodzeniami od wzajemnego obijania się materiału o siebie i od ramy urządzenia.