Hybrydowe detektory metali


NAD4000-D YANUS to seria detektorów metali do igieł typu hybrydowego, czyli zaprojektowana tak by czerpać korzyści zarówno z mechanizmu czujników magnetycznych i elektromagnetycznych.
Specjalnie zaprojektowana dla tej linii urządzeń głowica z czujnikiem magnetycznym typu tarczowego jest na tyle silna, że bez problemów pozawala wykryć normalnie bardzo trudne do detekcji igły oraz fragmenty drucianych siatek niezależnie od tego w jakim kierunku są zorientowane i bez wpływu czynników normalnie utrudniających detekcję – wilgoci, zasolenia i podwyższonej temperatury.

Taka dokładność detekcji urządzeń YANUS jest osiągana przez zastosowanie 3 różnych osi uzwojeń, nawiniętych dookoła głowicy typu tarczowego oraz użyciu głowicy elektromagnetycznej jako współpracującego systemu. W efekcie możliwość przepuszczenia jakiegokolwiek wtrącenia metalicznego jest bliska zeru.

Urządzenia YANUS zgodnie ze standardem Now System posiadają komplet portów, szeregowe RS, USB oraz LAN umożliwiające komunikację urządzenia z pozostałymi elementami automatyki na zakładzie produkcyjnym. Detektory metali z tej serii posiadają również intuicyjny panel sterowania z możliwością przeglądania historii detekcji zarówno na urządzeniu jak i po eksporcie danych na zewnętrzny komputer.