Detektory metali do produktów w rurociągach


Detektor metali NowSystems z serii NMD530 Streamer pełnią funkcję kontroli produktów pompowanych w postaci cieczy, past i zawiesin takich jak soki, sosy, dżemy, zupy itp. pod kątem obecności wtrąceń metalicznych. Głowice detekcyjne specjalnie zaprojektowane do kontroli produktów w rurociągach zapewniają nieporównywalną czułość wykrywania metali każdego rodzaju w tym żelaznych, nieżelaznych oraz stali nierdzewnych.

Prezentowany najwyższy standard wykrywania połączony ze stabilną pracą w trudnych warunkach środowiskowych zapewnia najwyższe możliwe osiągi dostępne w ciągu technologicznym produktów transportowanych przy pomocy pomp. System odrzutu błędów zbudowany na podstawie zaworu kulowego umożliwia optymalizację pod kątem najniższych możliwych strat i jednocześnie zapewnia łatwość czyszczenia.

Urządzenie obsługiwane jest za pomocą dotykowego kolorowego panelu sterowania o przekątnej 7 cali z obsługą w języku polskim. Oprócz tego oprogramowanie wyposażone jest w system automatycznego uczenia urządzenia produktów i ich błędów, możliwość zapisywania i wywoływania wcześniej wykorzystywanych programów oraz prowadzenia statystyk i analiz produkcji, łącznie z wyprowadzaniem tych danych na zewnętrzne nośniki oraz komunikację z innymi urządzeniami przez połączenie LAN, port szeregowy lub USB.