Detektory metali do produktów w opakowaniach aluminiowym


ALCON produkcji koreańskiej firmy Now System, czyli detektor metali z serii NAS-4000 to specjalistyczne rozwiązanie zaprojektowane do wykrywania zanieczyszczeń produktów spożywczych elementami metalowymi w opakowaniach z aluminium różnych rodzajów. Urządzenie to posiada przewagę precyzji odnośnie wykrywania metali nawet nad systemami x-ray ze względu na zaimplementowanie systemu podwójnych czujników i zniwelowanie wpływu gęstości opakowania na precyzję detekcji.

Dzięki zastosowaniu inteligentnych pasywnych czujników powierzchni magnetycznej wilgoć oraz zasolenie produktów w rodzaju mięs lub serów nie wpływa na wykrywanie przez detektor metali ALCON. Ponadto technologia ta umożliwia wykrycie cienkich podłużnych zanieczyszczeń, czyli fragmentów drutu, metalowych wiórów lub odłamanych igieł niezależnie od tego jak są zorientowane wewnątrz opakowania.

Urządzenia Now System do detekcji metalu w opakowaniach aluminiowych są dostępne z szerszymi taśmami przenośnikowymi i strefami detekcji niż pozostałe detektory na taśmie przenośnikowej tej firmy. Oprócz tego dostępne są również różne wysokości strefy detekcji. Podobnie jak wszystkie inne detektory metali Now System urządzenia ALCON cechują się łatwością w połączeniu z innymi elementami linii technologicznej dzięki portom USB, szeregowym RS oraz LAN, a także łatwy w obsłudze panel operatora z możliwością przeglądania historii detekcji na urządzeniu jak i przeniesieniu takich danych na zewnętrzny komputer osobisty.