Sortowanie Nasion Rolnych


Zwiększony uzysk, zwiększony zysk.

Rozwiązania sortowania optycznego SmartSort w pełni wydobywają to co najlepsze z każdej oczyszczanej partii ziarna lub nasion zgodnie z państwa wymaganiami, zapewniając najwyższą klasę czystości pod każdym względem, niezależnie, czy usuwane są ciała obce, defektywne ziarna, czy kryterium jest zdolność do kiełkowania.

Nasze urządzenia znajdują zastosowanie nie tylko do popularnych zbóż, pszenicy, żyta, jęczy jęczmienia, ale także do wielu innych nasion, fasoli i innych roślin strączkowych, warzyw jak marchwi lub cebuli a nawet traw.

Najwyższa jakość, bezprecedensowa technologia

Wybiegająca w przód technologia kamer kolorowych Cloud o najwyższej dostępnej rozdzielczości, zapewnia nie tylko detekcję najbardziej subtelnych defektów kolorystycznych ale także radzenie sobie z najdrobniejszymi i najlżejszymi nasionami.

Algorytmy przetwarzające obraz oprogramowania EagleEye pozwalają także na separację na podstawie innych cech widzialnych, czyli kształtu i rozmiaru elementów.

Dzięki możliwości zainstalowania kamer bliskiej podczerwieni InGaAs możliwe jest także wykrywanie i oddzielanie defektów niemożliwych do wykrycia przez ludzkie oko, różniących się właściwościami materiałowymi a nie kolorem innym od dobrego produktu.

Współpraca tych wszystkich technologii realizowana poprzez oprogramowanie EagleEye na podzespołach elektronicznych własnego projektu i produkcji pozawala na wykrywanie nawet do 7 różnych defektów w ramach jednego procesu sortowania.

Tak szerokie możliwości pozwalają jednocześnie usunąć typowe zanieczyszczenia zboża, ziarna w łusce i obce nasiona w jednym przejściu, nie wspominając o typowych problemach takich jak zakażone ziarna, uszkodzenia mechaniczne pochodzenia procesowego lub spowodowane przez szkodniki lub przypalenia.

Minimalizacja strat

Solenoidowe zawory pneumatyczne o najwyższej częstotliwości interwencji kierujące matrycą dysz autorskiej konstrukcji zapewniają najszybsze otwarcie i zamknięcie strumienia powietrza usuwającego zanieczyszczenia, tym samym zmniejszając ilości wyrzuconego z nimi dobrego materiału. Dodatkowo efekt minimalizacji strat pomaga osiągnąć używanie dysz o dedykowanych rozmiarach.

Możliwość oddzielnej konfiguracji poszczególnych linii sprawia, że dla wyjątkowo zanieczyszczonych asortymentów można stosować sortowanie dwustopniowe, albo korzystać z opcji resortu dla dalszego zmniejszenia strat dobrego materiału.

Powtarzalne efekty

Dopracowana przez cztery generacje sortowników wewnętrzna architekturze sortownika i możliwości wbudowania własnych wentylatorów pozwala łatwo wyeliminować problem kurzu i pyłu, który w niektórych procesach sortowania negatywnie wpływałby na jakość.

Przemyślana konstrukcja ramy oraz elementy kompensujące sprawiają, że w sortownikach optycznych SmartSort w znacznej mierze wyeliminowany został problem niekontrolowanych odbić materiału i zapewnił jeszcze bardziej stały jego przepływ.

Wydajność energetyczna

Zoptymalizowane zużycie powietrza dzięki ultraszybkiej pracy zaworów ogranicza w efekcie zużycie energii, a samo urządzenie dzięki oświetleniu oszczędnymi diodami LED własnej produkcji i również autorskim, oszczędnym układom scalonym zużywa minimalne ilości energii elektrycznej.

Wygoda obsługi

Oprogramowanie EagleEye, na którym pracują sortowniki optyczne SmartSort posiada intuicyjny interfejs i pozwala łatwo modyfikować programy, a także monitorować w czasie rzeczywistym przepływ czyszczonego materiału.

Pamięć urządzenia jest zdolna do zapamiętywania praktycznie nieograniczonej liczby programów, a możliwość podłączenia urządzeń do Internetu sprawia, że można monitorować i modyfikować pracę sortownika z dowolnego miejsca na świcie.