Czyszczenie Ryżu


Opracowanie super dokładnych technologii czyszczenia ryżu, zapewniających zdrowie i bezpieczeństwo konsumentom tego produktu jest niezwykle istotne, gdyż stanowi on podstawę wyżywienia około jednej trzeciej światowej populacji. Dlatego oprogramowanie EagleEye posiada wyjątkowo rozwinięty moduł do czyszczenia ryżu, a wszystkie nowe rozwiązania technologiczne SmartSort są w pierwszej kolejności testowane i wprowadzane właśnie na urządzeniach przeznaczonych do tego asortymentu.

Najczystsze ziarna pod każdym względem

Uzyskiwanie wyłącznie ziaren najwyższej jakości z każdej partii ryżu jest możliwe dzięki niedostępnej w żadnym innym urządzeniu rozdzielczości kamer kolorowych Cloud wyprodukowanych specjalnie z myślą o sortownikach i bardzo dużej liczbie modułów oprogramowania EagleEye, które sterując dyszami strefy wyrzutu na podstawie obrazu z kamer jest w stanie usunąć nawet do 7 różnych defektów koloru, kształtu i rozmiaru w jednym procesie czyszczenia.

Zmienne tła oraz wydajne i energooszczędne taśmy LED, wspomagają pracę kamer kolorowych zapewniając idealne kontrasty i jeszcze większą precyzję detekcji.

Rozpoznawanie defektów materiałowych, oprócz tych kolorystycznych wspomagają komplementarne kamery InGaAs, również wyprodukowane według własnego patentu.

Optymalną współpracę wszystkich tych systemów zapewnia wydajny pod względem przesyłania sygnałów zespół układów scalonych zaprojektowanych specjalnie dla celów przetwarzania obrazu i tym samym doskonale łączących pracę kamer z komputerem obliczającym precyzyjne strzały sprężonym powietrzem.

Dzięki temu wszystkiemu od wysokiej jakości ryżu z łatwością można oddzielić defekty takie jak zapleśnienie, przeżółkły ryż, fioletowe przebarwienia, uszkodzone ziarna, łuski i zanieczyszczenia nieorganiczne.

Największa skala produkcji i powtarzalna wydajność

Ze względu na wysokie zapotrzebowania produkcyjne to jedyne urządzenia dostępne nawet z dwunastoma kanałami, co dzięki wydajnemu systemowi podawania materiału na każdej linii czyni z sortownika optycznego SmartSort do ryżu urządzenie o największej przepustowości na świecie.

Doskonała współpraca podajników wibracyjnych i dysz wyrzutnika, wraz z optymalnym rozmieszczeniem przestrzennym systemów sortownika i dodatkowym systemom kontroli przepływu materiału sprawia, że nasze urządzenia charakteryzuje doskonała i powtarzalna wydajność.

Brak zakłócenia pracy kamer przez kurz i pył osiągany jest dzięki automatycznie funkcjonującym szczotkom i wycieraczkom oraz konstrukcji urządzeń przygotowanej z myślą o wydajnej pracy układu aspiracji.

Dostosowane do wielkości danego urządzenia zestawy filtrów zapewniają dodatkową ochronę zaworów pneumatycznych na wydłużony okres czasu przed wpływem zanieczyszczeń wilgocią lub olejem w sprężonym powietrzu.

Zwiększony uzysk i najmniejsze straty

Strefa wyrzutu wyposażona jest w sortownikach SmartSort w solenoidowe zawory o najwyższej częstotliwości interwencji zapewniając czyszczenie za pomocą niezwykle precyzyjnych super szybkich strzałów sprężonym powietrzem, które zabierają z defektem tylko minimum przelatujących najbliżej dobrych ziaren.

Dowolność konfiguracji poszczególnych linii w urządzeniach SmartSort daje możliwość prowadzenia resortu, lub sortowania wielostopniowego, kiedy asortyment tego wymaga ze względu na wysoki poziom wstępnego zanieczyszczenia.

Przemyślany układu urządzenia, wydajny system podawania oraz elementy pomocnicze do kontrolowania przepływu materiału zapewniają optymalną i powtarzalną wydajność niezależnie od utrudnień specyficznych dla danego asortymentu.