Czyszczenie Kaszy


SmartSort oferuje rozwiązania wyjątkowo dobrze przystosowane do zadań związanych z sortowaniem i czyszczeniem kaszy i usuwania zanieczyszczeń występujących w asortymentach tego gatunku.

Indywidualne podejście

Najwyższej rozdzielczości w pełni kolorowe kamery Cloud zapewniają najwyższą jakość czyszczenia wszystkich rodzajów kasz, bez żadnego kompromisu na jakości i nie pozostawiając żadnych obcych nasion w gotowym asortymencie, a programowanie EagleEye, pozwala ustawić nawet do 7 różnych kryteriów usuwania zanieczyszczeń w jednym procesie.

Technologia bliskiej podczerwieni InGaAs pozwala usunąć takie zanieczyszczenia jak dzikie proso z kaszy jaglanej, a także niektóre zanieczyszczenia organiczne lub nieorganiczne, jakie dostały się do asortymentu najczęściej na etapie zbiorów.

Dostosowana i regulowana wielkość dysz umożliwia pracę zarówno z drobną kaszą jaglaną jak i większymi asortymentami kaszy gryczanej i pęczaku, a praktycznie nieograniczone możliwości urządzenia co do zapisywania programów pozwalają łatwo przestroić urządzenia SmartSort do innych zadań sortowania.

Produkcja na wąską i szeroką skalę

Sortowniki optyczne SmartSort dostępne są w dowolnych konfiguracjach od 1 do 10 rynien z możliwością oddzielnego programowania, co czyni je najbardziej elastycznymi urządzeniami na rynku, które można dostosować zarówno do małego przedsięwzięcia jak i masowej skali produkcji.

Elektromagnetyczne solenoidowe wysokiej częstotliwości i unikatowy system podawania materiału sprawiają, że nawet najmniejsze urządzenie osiąga wysokie wydajności, a największe dziesięciorynnowe modele oferują największą przepustowość dostępną na rynku.

Stała wydajność i zapobieganie usterkom

Automatyczne szczotki i wycieraczki, oraz inteligentnie rozmieszczone przyłącza aspiracji zapewniają stałą wysoką jakość pracy sortownika, dzięki dobrej widoczności dla kamer nawet przy wysokim zanieczyszczeniu asortymentu pyłem.

Zawory solenoidowe strefy wyrzutu są dodatkowo chronione filtrami przed wilgocią i zanieczyszczeniem olejem, w zestawach różnej wielkości uzależnionych od zapotrzebowania urządzenia na powietrze.

Niskie koszty pracy i konserwacji

Zoptymalizowane zapotrzebowanie na sprężone powietrze i niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną, z możliwością dostosowania na życzenie nawet do poboru mocy z sieci niskiego napięcia sprawia, że koszty pracy urządzenia są minimalne, tym samym zwiększając efektywnie korzyści wynikające z czyszczenia.

Poszczególne części użytkowe wymagają wymiany nie wcześniej niż po pół roku użytkowania maszyn.