Czyszczenie Fasoli


Przewyższanie ustalonych standardów sortowania fasoli

Znaczna część asortymentów tego typu przeznaczona jest bezpośrednio do spożycia, dlatego SmartSort wychodzi ze swoimi rozwiązaniami naprzeciw stale rosnącym wymaganiom nie godząc się na najmniejszy kompromis pod względem wydajności ani stabilności procesu czyszczenia.

Inteligentne urządzenia

Fasole są jednym z pierwszych asortymentów, dla których oprogramowanie EagleEye, bazowy software sortowników SmartSort został wzbogacony o moduł autoanalizy, oparty na sztucznej inteligencji, który pozwala uruchomić procesy sortowania i automatycznie ustawić wszystkie wewnętrzne parametry bez praktycznie żadnego przeszkolenia, po postu wskazując na podglądzie panelu operatora dobre elementy asortymentu oraz defekty.

Pełny wachlarz zastosowań przy pełnej wydajności

Najwyższe standardy SmartSort w zakresie czyszczenia fasoli wykorzystywane są przez największych przetwórców różnych gatunków fasoli, ale obejmują także sortowanie soczewicy, bobu, bobiku, grochu, łubinu i nasion pozostałych roślin strączkowych.

Dysze o regulowanej wielkości pozwalają na dostosowanie strumienia powietrza wyrzucającego zanieczyszczenia do wielkości danego asortymentu, zawsze zapewniając precyzję wyrzutu, niezależnie od tego czy sortowana jest fasola piękny Jaś największego kalibru czy też nasiona najdrobniejszych roślin strączkowych takich jak łubin czy bobik.

Kamery kolorowe Cloud o najwyższej rozdzielczości zapewniają najwyższe klasy czystości w usuwaniu z różnorodnych fasolowatych wszystkich zanieczyszczeń pozostawionych po wstępnym czyszczeniu, takich jak połówki, nasiona innych gatunków, przebarwienia, uszkodzenia spowodowane przez insekty, przebarwienia chorobowe i nadgnicie. W razie potrzeby, dzięki oprogramowaniu rozpoznającemu wielkości i kształty, sortowniki SmartSort mogą również doczyścić pozostawione patyki i łodyżki.

Komplementarna technologia kamer podczerwonych InGaAs znajduje zastosowanie w zagadnieniach takich jak usuwanie kamienia wapiennego z białej fasoli, niemożliwego do rozpoznania przez kamery kolorowe oraz w rozmiarze i wadze uniemożliwiającej usunięcie metodami mechanicznymi.

Dowolne wielkości produkcji

Sortowniki optyczne SmartSort dostępne są z nawet 10 kanałami sortowania, które można dowolnie konfigurować na pojedyncze czyszczenie, resort, czyszczenie wielostopniowe lub podzielić urządzenie na różne asortymenty. Przy zmaksymalizowanej wydajności na poszczególnych liniach osiąganych dzięki zaworom solenoidowym o najwyższej częstotliwości interwencji są to urządzenia o największej dostępnej przepustowości na rynku.