Sortowanie Nasion Rolnych

Zwiększony uzysk, zwiększony zysk.

Rozwiązania sortowania optycznego SmartSort w pełni wydobywają to co najlepsze z każdej oczyszczanej partii ziarna lub nasion zgodnie z państwa wymaganiami, zapewniając najwyższą klasę czystości pod każdym względem, niezależnie, czy usuwane są ciała obce, defektywne ziarna, czy kryterium jest zdolność do kiełkowania.

Pszenica – efekty sortowania

Nasze urządzenia znajdują zastosowanie nie tylko do popularnych zbóż, pszenicy, żyta, jęczy jęczmienia, ale także do wielu innych nasion, fasoli i innych roślin strączkowych, warzyw jak marchwi lub cebuli a nawet traw.

Najwyższa jakość, bezprecedensowa technologia

Wybiegająca w przód technologia kamer kolorowych Cloud o najwyższej dostępnej rozdzielczości, zapewnia nie tylko detekcję najbardziej subtelnych defektów kolorystycznych ale także radzenie sobie z najdrobniejszymi i najlżejszymi nasionami.

Algorytmy przetwarzające obraz oprogramowania EagleEye pozwalają także na separację na podstawie innych cech widzialnych, czyli kształtu i rozmiaru elementów.

Dzięki możliwości zainstalowania kamer bliskiej podczerwieni InGaAs możliwe jest także wykrywanie i oddzielanie defektów niemożliwych do wykrycia przez ludzkie oko, różniących się właściwościami materiałowymi a nie kolorem innym od dobrego produktu.

Współpraca tych wszystkich technologii realizowana poprzez oprogramowanie EagleEye na podzespołach elektronicznych własnego projektu i produkcji pozawala na wykrywanie nawet do 7 różnych defektów w ramach jednego procesu sortowania.

Tak szerokie możliwości pozwalają jednocześnie usunąć typowe zanieczyszczenia zboża, ziarna w łusce i obce nasiona w jednym przejściu, nie wspominając o typowych problemach takich jak zakażone ziarna, uszkodzenia mechaniczne pochodzenia procesowego lub spowodowane przez szkodniki lub przypalenia.

Minimalizacja strat

Solenoidowe zawory pneumatyczne o najwyższej częstotliwości interwencji kierujące matrycą dysz autorskiej konstrukcji zapewniają najszybsze otwarcie i zamknięcie strumienia powietrza usuwającego zanieczyszczenia, tym samym zmniejszając ilości wyrzuconego z nimi dobrego materiału. Dodatkowo efekt minimalizacji strat pomaga osiągnąć używanie dysz o dedykowanych rozmiarach.

Możliwość oddzielnej konfiguracji poszczególnych linii sprawia, że dla wyjątkowo zanieczyszczonych asortymentów można stosować sortowanie dwustopniowe, albo korzystać z opcji resortu dla dalszego zmniejszenia strat dobrego materiału.

Powtarzalne efekty

Dopracowana przez cztery generacje sortowników wewnętrzna architekturze sortownika i możliwości wbudowania własnych wentylatorów pozwala łatwo wyeliminować problem kurzu i pyłu, który w niektórych procesach sortowania negatywnie wpływałby na jakość.

Przemyślana konstrukcja ramy oraz elementy kompensujące sprawiają, że w sortownikach optycznych SmartSort w znacznej mierze wyeliminowany został problem niekontrolowanych odbić materiału i zapewnił jeszcze bardziej stały jego przepływ .

Wydajność energetyczna

Zoptymalizowane zużycie powietrza dzięki ultraszybkiej pracy zaworów ogranicza w efekcie zużycie energii, a samo urządzenie dzięki oświetleniu oszczędnymi diodami LED własnej produkcji i również autorskim, oszczędnym układom scalonym zużywa minimalne ilości energii elektrycznej.

Wygoda obsługi

Oprogramowanie EagleEye, na którym pracują sortowniki optyczne SmartSort posiada intuicyjny interfejs i pozwala łatwo modyfikować programy, a także monitorować w czasie rzeczywistym przepływ czyszczonego materiału.

Pamięć urządzenia jest zdolna do zapamiętywania praktycznie nieograniczonej liczby programów, a możliwość podłączenia urządzeń do Internetu sprawia, że można monitorować i modyfikować pracę sortownika z dowolnego miejsca na świcie.