sortowniktypuly2

Sortownik optyczny SmartSort typu LK

Sortownik optyczny SmartSort typu LK to jedno ze specjalistycznych rozwiązań sortowania SmartSort, przeznaczony do nadwymiarowych asortymentów sypkich. Ten model urządzenia rozszerza zakres zastosowań sortownika optycznego o bardzo duże i ciężkie frakcje nie tracąc przy tym nic na możliwościach detekcji defektów kolorystycznych.

Największe frakcje

Dzięki modyfikacjom wzajemnego rozmieszczenia systemów wizyjnych i przenośnikowych sortownik optyczny SmartSort typu LK jest w stanie ustabilizować asortymenty o bardzo dużej bezwładności i zapewnić im kontrolowaną trajektorię przelotu przez strefę detekcji pomimo ich dużego rozmiaru i masy. W tym urządzeniu kamery Cloud wysokiej rozdzielczości zostały umieszczone tak daleko jak to możliwe przy zachowaniu pełnej skuteczności sortowania, aby umożliwić wydajny przepust asortymentów aż do 80 mm średnicy, a przenośniki taśmowe stabilizują sortowane elementy, skracając czas jaki asortyment przebywa w powietrzu i nadając im maksymalną prędkość zapewniająca brak uszkodzeń produktu i urządzenia.

Niezawodna detekcja

Sortownik optyczny SmartSort typu LK jest w standardzie wyposażony w te same systemy wizyjne kamer Cloud, układy scalone i przekaźniki operujące razem dzięki oprogramowaniu EagleEye, dzięki czemu nawet drobne defekty mogą być wykrywane na asortymentach o bardzo dużej wielkości ziarna. Ten model urządzeń SmartSort jest wyposażony w matrycę dysz o znacznej średnicy, co w połączeniu z wyższymi wartościami ciśnienia roboczego i zastosowaniu zaworów elektromagnetycznych o bardzo wysokiej częstotliwości interwencji umożliwia skuteczne czyszczenie bardzo dużych i ciężkich asortymentów, zazwyczaj pochodzenia, mineralnego oraz zminimalizowanie poziomu dobrego materiału w odpadzie.

Maksymalizacja efektów

Tak jak wszystkie urządzenia SmartSort, model LK posiada możliwość prowadzenia zdalnej kontroli i modyfikacji parametrów procesów sortowania po podłączeniu do sieci, poprzez ten sam intuicyjny interfejs co stacjonarnie na panelu kontrolnym pozwalając na sterowanie kompromisem pomiędzy wydajnością i jakością sortowania, jednocześnie nigdy nie rezygnując z bezpieczeństwa istotnego w pracy z ciężkimi asortymentami.

Korzyści:

  • Największe frakcje
  • Niezawodna detekcja
  • Maksymalizacja efektów

Obsługiwane segmenty:

ZOBACZ INNE ZASTOSOWANIA